Αρχική >
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2024/02/kavala-marmita-beer-logo.jpg)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2024/02/kavala-marmita-beer-logo.jpg)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2024/02/kavala-marmita-beer-logo.jpg)
Marmita Beer | Kavala
Μία νέα αρχή
C.C. Marmita Kavala
Έχοντας κατασταλάξει και σχεδιάσει με (σχεδόν) κάθε λεπτομέρεια το ζυθοποιείο μας, κάνουμε ένα roadtrip στην Σλοβενία -καλεσμένοι για δοκιμαστικό batch, που σιγά μην το χάναμε- και κάνοντας κάποιες μικρές μετατροπές, παραγγείλαμε τον ζυθοβραστήρα μας.
Νοικιάσαμε χώρο για ζυθοποιείο και με την καθοδήγηση του απόλυτου εργολάβου, τον κάναμε κουκλί. Για 9 μήνες, οι πατέντες, τα χρώματα, οι κόλλες, τα στεγανωτικά έδιναν και έπαιρναν. Ακολούθησαν κάποια νομοθετικά κολλήματα, πιστοποιήσεις, ογκομετρήσεις και τελικά, 1η Αυγούστου το 2018 παίρνουμε την πολυπόθητη άδεια λειτουργίας.
Σχεδιάσαμε το ζυθοποιείο μας με τέτοιο τρόπο ώστε να έχουμε ευελιξία στην παραγωγή, χωρίς να χρειάζεται να φιλτράρουμε και να μπορούμε να εμφιαλώνουμε χειροκίνητα. Η επιθυμία μας από την πρώτη μέρα είναι να παρέχουμε, σε όσους καταναλώνουν τις μπίρες μας, την ίδια εμπειρία που απολάυσαμε και εμείς σε όλο αυτό το ταξίδι της Craft μπίρας.
Τα πρώτα batch
Γεμάτοι αγωνία ξεκινήσαμε το πρώτο μας batch. Πυκνόμετρα, βύνες, συνταγές, υπολογισμοί, τηλέφωνα: ένα χάος! Μέσα σε μόλις 14 ώρες ολοκληρώθηκε το πρώτο βράσιμο και -φανερά βελτιωμένα- σε 13 ώρες το δεύτερο· ρίξαμε τη μαγιά και πηγαίναμε (ανά δυο ώρες) να δούμε αν έβγαλε μπουρμπουλήθρες η δεξαμενή.
Όλα πήγαν βάσει σχεδίου και πολύ οριακά κάναμε την πρώτη μας εμφάνιση στο Thessaloniki Beer Festival.
Με τα χαμόγελά μας μέχρι τα αυτιά, σερβίραμε σχεδόν ό,τι είχαμε φτιάξει, ξεκλέψαμε ό,τι κριτική καταφέραμε, συμβουλευτήκαμε πολλούς παρευρισκόμενους ζυθοποιούς για τα προβλήματα που αντιμετωπίσαμε.
Γυρίσαμε στο ζυθοποιείο μας πραγματικά γεμάτοι. Οι κριτικές ήταν πολύ καλές και πλέον, γνωρίζαμε πώς θέλαμε να προχωρήσουμε από εκεί και πέρα.
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ
Ανακάλυψε τα καλύτερα προϊόντα που προσφέρουμε
- -7%Προσφορά!
Plantation Vintage Rum Peru 2006 700ml
To Peru 2006 ανήκει στη Vintage collection του οίκου Plantation rum. Είναι αποτέλεσμα συνεργασίας μεταξύ του αποστακτηρίου Destilerías Unidas S.A. de Peru και του Alexandre Gabriel , master blender του Plantation rum. Το ρούμι έχει αποσταχθεί σε Column Still & Pot Still το 2006 και έχει υποστεί 11 χρόνια τροπικής παλαίωσης σε πρώην βαρέλια bourbon. Ύστερα ταξίδεψε μέσω θαλάσσης έως τα νοτιοδυτικά της Γαλλίας όπου και ξεκουράστηκε για επιπλέον 2 χρόνια στα γαλλικά δρύινα βαρέλια του οίκου Ferrand. Γλυκά αρώματα ζύμης, βανίλιας και αποξηραμένων φρούτων συνθέτουν ένα εξωτικό προφίλ με απαλές ξύλινες νότες και αρώματα μπαχαρικών.Γεύση: Απαλό στο στόμα, νότες σοκολάτας και φρέσκα εξωτικά φρούτα.Μύτη: Αρώματα σκούρας σοκολάτας, βανίλιας, ανεπαίσθητες ξύλινες ανταύγειες, εσπεριδοειδή και τανικές νότες φρούτων του πάθους.Επίγευση: Μακρύ φινίρισμα με νότες από αποξηραμένα φρούτα, κανέλλα και ξηρούς καρπούς.Παλαίωση: Τροπική παλαίωση σε πρώην βαρέλια bourbon για 11 χρόνια και επιπρόσθετα 3 χρόνια παλαίωσης σε δρύινα γαλλικά βαρέλια Ferrand. - -7%Προσφορά!
Whisky Elements of Islay OC4 500ml
Ο ιατρικός, σχεδόν «στοιχειώδης» χαρακτήρας των ουίσκι malt Islay ήταν η έμπνευση για το εργαστηριακό στυλ μπουκαλιών και το σύστημα ονομασίας συμβόλων / αριθμών στοιχείου που χρησιμοποιήθηκε σε όλη την γκάμα των στοιχείων.Το ELEMENTS Oc4 είναι η τέταρτη εμφιάλωση ουίσκι, από το αποστακτήριο του Octomore. To αποστακτήριο αυτό είναι διάσημο για το πιο δυνατό σε τύρφη ουίσκι σε όλο το Islay. To Oc4 είναι ένα blend από ουίσκι που έχουν παλαιώσει σε ένα συνδυασμό από τρία διαφορετικά βαρέλια Bourbon από το 2010.Στοιχειά Blend: Το Βlend έχει αποσταχθεί το 2010 και έχει ξεκουραστεί σε 3 διαφορετικά βαρέλια Bourbon.Γεύση: Άσπρο πιπέρι Μύτη: Καθαρό άρωμα από Καπνό πεύκου, άρκευθος, μάραθος και λεμονόχορτο. Συνυπάρχουν αρμονικά μέσα στο υπόβαθρο του καπνού και της φαρμακευτικής τύρφης Σώμα: Έντονη τύρφη, λευκό πιπέρι, ιώδιο και καπνιστός άρκευθος δίνουν ένα σώμα σε αυτό το ουίσκι που θυμίζει κάτι από Mezcal Επίγευση: Ζεστό τελείωμα με νότες από μαγειρεμένο κρέας