Αρχική >
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2023/12/Bombay-Sapphire-Logo.png)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2023/12/Bombay-Sapphire-Logo.png)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2023/12/Bombay-Sapphire-Logo.png)
Bombay Sapphire
Η Bombay Sapphire είναι ένα από τα πιο διάσημα και αναγνωρίσιμα gin στον κόσμο. Η ιστορία της ξεκινά το 1761, όταν ο ιδρυτής της, Thomas Dakin, ξεκίνησε την παραγωγή gin στο Λονδίνο. Η Bombay Sapphire όμως καθιερώθηκε ως μάρκα το 1987, όταν η εταιρεία ποτών Bacardi απέκτησε τα δικαιώματα για την παραγωγή και διανομή του Bombay Sapphire Gin.
Το χαρακτηριστικό της Bombay Sapphire είναι η χρήση 10 διαφορετικών βοτάνων κατά την αποστάξη του. Αυτό περιλαμβάνει τη χρήση βοτάνων όπως το λεμόνι, η κανέλα, οι σπόροι αγγελικής και πολλά άλλα, που δίνουν στο Bombay Sapphire το ξεχωριστό του άρωμα και γεύση.
Η Bombay Sapphire σημειώνει μεγάλη επιτυχία στην αγορά λόγω της υψηλής ποιότητας και του εκλεπτυσμένου της χαρακτήρα.
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ
Ανακάλυψε τα καλύτερα προϊόντα που προσφέρουμε
- -3%Προσφορά!
Lichi Li liquer Giffard 700ml
Λικέρ από απόσταγμα λίτσι. Ένα πρωτότυπο και μοντέρνο μπουκάλι frosty, τυπωμένο με μεταξοτυπία. Μοναδικά λικέρ με γεύσεις γλυκές, όπως καραμέλα, εξωτικές, όπως λίτσι ή μάνγκο, όξινες, σαν του πράσινου μήλου ή λεμονιού. Ελαφρύ σε αλκοόλ, τα λικέρ της σειράς Giffard Modern Liqueurs μπορούν να καταναλωθούν απευθείας με πάγο, σε σφηνάκι με μια δόση vodkas ή σε cocktails.Γεύση: Έντονη γεύση λίτσι, ίχνος τριαντάφυλλου και μια ιδέα βανίλιας. - -7%Προσφορά!
Compass Box Hedonism Scotch Whisky 700ml
Εδώ έχουμε την επιτομή των grain ουίσκι. Ένα μοναδικό premium blend, που παλαιώνει σε εξαιρετικής ποιότητας βαρέλια αμερικανικής δρυός. Σαν αποτέλεσμα η γεύση του ξεχειλίζει από νότες βανίλιας αφήνοντας τη γεύση από κρέμα ζαχαροπλαστικής στο τελείωμα. Ένα βραβευμένο 100% grain ουίσκι που θα το λατρέψετε.
Ένα βραβευμένο 100% grain whisky.
Παλαίωση για τουλάχιστον 3 χρόνια - -8%Προσφορά!
Rooster Rojo Mezcal 700ml
Η Rooster Rojo Mezcal είναι ένα μεσκάλ που παράγεται στο Μεξικό, γνωστό για την αυθεντική του ποιότητα και τις πλούσιες γεύσεις του. Εδώ είναι μερικά βασικά χαρακτηριστικά του:1. Παραγωγή: Η Rooster Rojo Mezcal παράγεται από 100% αγαύη, χρησιμοποιώντας παραδοσιακές μεθόδους απόσταξης που διατηρούν τις αυθεντικές γεύσεις και τα αρώματα του μεσκάλ. Η παραγωγή γίνεται κυρίως στην Oaxaca, την πιο γνωστή περιοχή του Μεξικού για την παραγωγή μεσκάλ.2. Καπνιστό προφίλ: Το μεσκάλ αυτό είναι γνωστό για το καπνιστό του προφίλ, το οποίο προκύπτει από το ψήσιμο των καρπών της αγαύης σε υπόγειους φούρνους με ξύλο. Αυτό το καπνιστό άρωμα είναι χαρακτηριστικό του μεσκάλ και του δίνει μια μοναδική γευστική διάσταση.3. Γεύση και άρωμα: Η Rooster Rojo Mezcal έχει πλούσιες νότες καπνού, ξύλου και φρούτων. Η ισορροπία μεταξύ της φυσικής γλυκύτητας της αγαύης και της καπνιστής αίσθησης δημιουργεί μια πολύπλοκη και ευχάριστη εμπειρία γεύσης.4. Συσκευασία: Η συσκευασία του Rooster Rojo Mezcal είναι κομψή και ελκυστική, με έμφαση στην παράδοση και την ποιότητα. Το μπουκάλι συχνά διακοσμείται με παραδοσιακά μεξικανικά στοιχεία, αναδεικνύοντας την πολιτιστική κληρονομιά του ποτού.5. Κατανάλωση: Μπορεί να καταναλωθεί σκέτο για να εκτιμήσετε πλήρως το πλούσιο και καπνιστό του προφίλ, αλλά είναι επίσης εξαιρετικό συστατικό για cocktails, προσθέτοντας βάθος και χαρακτήρα.Η Rooster Rojo Mezcal είναι μια εξαιρετική επιλογή για τους λάτρεις του μεσκάλ και όσους επιθυμούν να εξερευνήσουν αυθεντικές μεξικανικές γεύσεις. - -6%Προσφορά!
Mateus Rose Original Ημιαφρώδες ροζέ κρασί 750ml
Το Mateus Rosé Original είναι ένα ροζέ ημιαφρώδες κρασί με πολύ ελκυστικό και λαμπερό χρώμα. Στο σύνολό του, είναι ένα φρέσκο και δελεαστικό κρασί με έντονο μπουκέτο και όλη την ευθυμία των νεαρών κρασιών. Στο στόμα, είναι ένα καλά ισορροπημένο και ελκυστικό κρασί με ένα απαλό και ελάχιστα αφρώδες τελείωμα.Ελαφρύ, φρέσκο και ημιαφρώδες. Το ιδανικό κρασί για στιγμές διασκέδασης και ξεκούρασης. Τα απογεύματα με φίλους και την οικογένεια δεν θα είναι ποτέ ξανά ίδια!ΣΕΡΒΙΡΙΣΜΑΤο Mateus Rosé Original σερβίρεται κρύο μεταξύ 6ºC και 8ºC.