Αρχική >
Φίλτρα
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2023/11/ottos-athens-vermouth-logo.jpg)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2023/11/ottos-athens-vermouth-logo.jpg)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2023/11/ottos-athens-vermouth-logo.jpg)
Ottos Athens Vermouth
Λίγα μόλις βήματα μακριά από την πρώτη οικία του Όθωνα, στην καρδιά του ζωντανού κέντρου της πόλης, σε ένα κομψό νεοκλασικό κτίριο, δύο Έλληνες bartenders σε συνεργασία με έμπειρους αποσταγματοποιούς και με την έμπνευση του Ιωάννη Bούχερ η οποία πέρασε στους σημερινούς του απογόνους, δημιουργούν το νέο Αθηναϊκό Βερμούτ: το Otto’s Athens Vermouth.
Υψηλής ποιότητας κρασί, αρωματίζεται με μυρωδάτα ροδοπέταλα, Αρτεμισία, εσπεριδοειδή, φύλλα ελιάς αλλά και βότανα που ευδοκιμούν στην ελληνική φύση, όπως ρίγανη και αγγελική, χαρίζοντας ένα υπέροχο, ευχάριστο και μεστό σε γεύση Βερμούτ που εμπνέεται και αναδεικνύει Ελλάδα.
Περισσότερα
Λιγότερα
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ
Ανακάλυψε τα καλύτερα προϊόντα που προσφέρουμε
- -30%Προσφορά!
Wega Atlas W01 EPU 1 group
Ημιαυτόματη μηχανή καφέ espresso-λειτουργία μέσω ηλεκτρομηχανικών πλήκτρων.Επαγγελματική μηχανή καφέ espresso •Μοντέρνα όψη της θρυλικής Atlas •Δύο ανοξείδωτοι σωλήνες παροχής ατμού(2-3group) και μια ανοξείδωτη κάνουλα παροχής ζεστού νερού •Ενσωματωμένο μοτέρ και αντλία νερού •Διατίθεται σε 1,2,3 group και 2 group Comp(μικρών διαστάσεων μηχανή καφέ espresso με δύο γκρουπ τοποθετημένα στο μικρότερο σασί της σειράς αυτήςΔιαθέσιμα χρώματα: Ματ μαύρο, κόκκινο, χρυσό.Wega Atlas W01 EPU/1 - -3%Προσφορά!
Ginger of Indies liquer Giffard 700ml
Παράγεται από τζίντζερ της ανατολής, εμπλουτισμένο με μπαχαρικάΤο συγκεκριμένο λικέρ έχει αλκοολική βάση από eau de viexΕπιλέχθηκαν οι καλύτερες ποικιλίες φρούτων (Abricot Rouge du Roussillon, Cassis Noir de Bourgogne) για να δημιουργηθούν τα καλύτερα λικέρ, με έμφαση στην προέλευση (Muroise du Val de Loire, Banane du Bresil, Vanille de Madagascar). Συμπληρώθηκαν με τα καλύτερα οινοπνεύματα, μπαχαρικά και φρούτα για τον εμπλουτισμό του αρώματος, ώστε να επιτευχθεί η καλύτερη ισορροπία. 100% φυσική προέλευση. Παράγεται από τζίντζερ της ανατολής, εμπλουτισμένο με μπαχαρικά.Κορυφαία σειρά για μοναδικά cocktail, ιδανικά για short drinks όπου το λικέρ γίνεται το κύριο στοιχείο.Γεύση: Πιπεράτη τζίντζερ με κόλιανδρο, βανίλια και άνθοι πορτοκαλιάς.Ξεκινάει με γλυκιά και συνεχίζει με πιπεράτη γεύση. - -7%Προσφορά!
Nikka whisky from the Barrel 500ml
Ένα βραβευμένο Ιαπωνικό ουίσκι γεμάτο χαρακτήρα. Ξεχωρίζει για τον πικάντικο χαρακτήρα και την απαλή του γεύση. Το Nikka From The Barrel βρίσκεται στους 51,4% ABV, κάτι που συμβάλει σε μια πλούσια γεύση με νότες μπαχαρικών και αποξηραμένων φρούτων. Για να δημιουργηθεί αυτό το premium blended ουίσκι, ώριμα malt και grain ουίσκι αναμειγνύονται για να παλαιωθούν. Το λεγόμενο πάντρεμα (blend), που γίνεται μέσα στο βαρέλι, δημιουργεί μία αρμονία από διαφορετικά αρώματα και γεύσεις. Ένα παλαιωμένο ουίσκι, που είναι απόλυτα συνδεδεμένο με την κουλτούρα της Ιαπωνίας.
ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ
- -8%Προσφορά!
Ottos Athens Vermouth 750ml
Λίγα μόλις βήματα μακριά από την πρώτη οικία του Όθωνα, στην καρδιά του ζωντανού κέντρου της πόλης, σε ένα κομψό νεοκλασικό κτίριο, δύο Έλληνες bartenders σε συνεργασία με έμπειρους αποσταγματοποιούς και με την έμπνευση του Ιωάννη Bούχερ η οποία πέρασε στους σημερινούς του απογόνους, δημιουργούν το νέο Αθηναϊκό Βερμούτ: το Otto’s Athens Vermouth.Υψηλής ποιότητας κρασί, αρωματίζεται με μυρωδάτα ροδοπέταλα, Αρτεμισία, εσπεριδοειδή, φύλλα ελιάς αλλά και βότανα που ευδοκιμούν στην ελληνική φύση, όπως ρίγανη και αγγελική, χαρίζοντας ένα υπέροχο, ευχάριστο και μεστό σε γεύση Βερμούτ που εμπνέεται και αναδεικνύει Ελλάδα.Περιγραφή: Βερμούτ, ελαφρώς πικρή με φρέσκα ροδοπέταλα, κιτρίνικα και βανίλια (17% abv)Στόμα: Ισορροπημένη γλυκύτητα, ελαφριά πικρή επίγευση, τριαντάφυλλο, λεμόνι και πορτοκαλί φρεσκάδαΜύτη: Ροζέτα, βανίλια, ρίγανη, φρέσκα λεμόνιαΧρώμα: Πορτοκαλί, ελαφρύ μπορντό.