Αρχική >
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2023/12/logo-champagne-deutz-150x140.png)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2023/12/logo-champagne-deutz-150x140.png)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2023/12/logo-champagne-deutz-150x140.png)
Deutz
Η ιστορία της Deutz Champagne ξεκινά το 1838, όταν δύο πρωτοπόροι οινοποιοί, ο William Deutz και ο Pierre-Hubert Geldermann, ίδρυσαν το οίκο Deutz & Geldermann στην πόλη του Άι, στην περιοχή της Σαμπάνιας στη Γαλλία. Από την αρχή, οι δυο τους είχαν ως στόχο τη δημιουργία ποιοτικών αφρώδη κρασιών που θα ξεχωρίζουν για την εκλεπτυσμένη γεύση και την ποιότητά τους.
Η Deutz έχει μια πλούσια ιστορία και κληρονομιά στην παραγωγή σαμπάνιας, αφού εδώ και περισσότερα από 180 χρόνια προσφέρει εξαιρετικές σαμπάνιες που εκτιμώνται για την ποιότητά τους σε όλο τον κόσμο. Με την πάροδο του χρόνου, η Deutz έχει καθιερωθεί ως ένας από τους κορυφαίους οίκους παραγωγής σαμπάνιας, με μια εκτεταμένη σειρά προϊόντων που περιλαμβάνει χαρακτηριστικές σαμπάνιες όπως οι Brut Classic, Blanc de Blancs, και Rosé.
Η Deutz συνεχίζει να διατηρεί την παράδοση και την αφοσίωσή της στην ποιότητα, προσφέροντας σαμπάνιες που εκφράζουν τον απόλυτο οίνοφιλικό χαρακτήρα της Σαμπάνιας και αποτελούν απόλαυση για κάθε ειδική στιγμή και για κάθε γεύμα.
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ
Ανακάλυψε τα καλύτερα προϊόντα που προσφέρουμε
- -6%Προσφορά!
Black Tot Rum Master Blenders Reserve 2022 | 700ml
Το Black Tot Rum Master Blender είναι ένα εξαιρετικό ρούμι που αποτελεί το αποκορύφωμα της τέχνης της ανάμειξης ρουμιών. Πρόκειται για ένα προϊόν υψηλής ποιότητας που δημιουργείται από τους κορυφαίους Master Blenders της βιομηχανίας.Το Black Tot Rum Master Blender προέρχεται από μία συνεργασία ειδικών που επιμελούνται την επιλογή, τον συνδυασμό και την παλαίωση των καλύτερων ρουμιών. Κάθε γουλιά προσφέρει μια πλούσια και πολυδιάστατη γεύση, με νότες από καραμέλα, βανίλια, ξηρούς καρπούς και μπαχαρικά, που συνδυάζονται με μια ευχάριστη και απαλή υφή.Αυτό το ρούμι αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή για τους λάτρεις του ρουμιού που αναζητούν ένα προσεγμένο και ποιοτικό ποτό. Με το Black Tot Rum Master Blender, κάθε γουλιά είναι μια απόλαυση για τις αισθήσεις, που αποτελεί το απόλυτο ταξίδι στον κόσμο του ρουμιού. - -13%Lola, Blame the Sun, chios, Kirki, Dathenes, Voreia
Lola Belgian Ale fresh beer 750ml
Φρέσκη μπίρα Belgian Ale από την Μικροζυθοποιία ΠηνειούΧάλκινο χρώμα, πλούσιος και πυκνός αφρός, αρώματα και γεύσεις ψωμιού και μπισκότου, καθώς και η πικάντικη επίγευση.Τύπος: Belgian Pale Ale Προφίλ: Χάλκινο χρώμα, πλούσιος και πυκνός αφρός, αρώματα και γεύσεις ψωμιού και μπισκότου, καθώς και η πικάντικη επίγευση, είναι τα κύρια χαρακτηριστικά της με αλκοόλ 5,5%. Μια τυπική και ευκολόπιοτη Βέλγικη ale που θα συνοδεύσει άριστα το φαγητό, αλλά δεν θα πει και όχι αν καταναλωθεί μόνη της, σαν ποτό.Προτεινόμενη θερμοκρασία σερβιρίσματος: 4 βαθμοί Φιάλη: 330 ml Alc: 5.5 % vol IBU: — Food pairing: Κρεμώδη τυριά με μέτρια ένταση, κατσικίσια και κάποια σκληρά. Ψητό ψάρι, ελαφρώς όξινες σαλάτες, μαγειρευτά όπως κοτόπουλο, χοιρινό με ελαφριές σάλτσες (όχι κόκκινες) καθώς και ζυμαρικά. - -6%Προσφορά!
Koukoudo Mastiha Liquer Gift Pack 700ml
H τέταρτη γενιά της οικογένειας ποτοποιών Γάτσιου παράγει το λικέρ Κούκουδο σύμφωνα με την παραδοσιακή συνταγή, διατηρώντας το μοναδικό του άρωμα και την ιδιαίτερη γεύση του. Με νέα ανανεωμένη συσκευασία που συνδέει το παρελθόν με το παρόν, αποτελεί μία εκλεπτυσμένη και δροσιστική πρόταση. Βασικό συστατικό του είναι το αυθεντικό μαστιχέλαιο από τα Μαστιχοχώρια της Χίου. Ποτό αψύ, χωρίς την υφή του σιροπιού, πολύ χαρακτηριστικό άρωμα, με τον υπέροχο συνδυασμό μαστίχας με τα εσπεριδοειδή να μην υπερβάλει.Xρώμα: Διάφανο, διαυγές. | Γεύση: Φλογερή και αιχμηρή. | Μύτη: Μαστίχα και εσπεριδοειδή. | Επίγευση: Έντονη και αιχμηρή.
ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ
Deutz Brut Classic Champagne 750ml
Deutz Brut Classic Champagne | Λευκή ΣαμπάνιαΗ λευκή σαμπάνια Brut Classic της Deutz είναι ένας αφρώδης οίνος, κάτι που οφείλεται στο ότι η ζύμωση της γίνεται σε 2 στάδια, με την δεύτερη να εκτελείται στο μπουκάλι μετά την εμφιάλωσή της.Η σωστή θερμοκρασία σερβιρίσματος είναι 8ºC με 10ºC και προκειμένου να την διατηρήσετε κρύα, τοποθετήστε την σε μία σαμπανιέρα με πάγο και νερό.Για το σερβίρισμα της προτιμήστε ένα ψιλόλιγνο ποτήρι, σε σχήμα τουλίπα.Το στενό του στόμιο θα διατηρήσει το άρωμα και τις φυσαλίδες της σαμπάνιας περισσότερο χρόνο.Ο συνδυασμός των ποικιλιών Chardonnay, Pinot Noir και Pinot Meunier δίνει στη σαμπάνια σώμα, φρεσκάδα και λεπτή γεύση.Deutz Rose Brut Champagne 750ml
Η ροζέ σαμπάνια Rose Brut της Deutz είναι ένας αφρώδης οίνος, κάτι που οφείλεται στο ότι η ζύμωση της γίνεται σε 2 στάδια, με την δεύτερη να εκτελείται στο μπουκάλι μετά την εμφιάλωσή της.Η σωστή θερμοκρασία σερβιρίσματος είναι 8ºC με 10ºC και προκειμένου να την διατηρήσετε κρύα, τοποθετήστε την σε μία σαμπανιέρα με πάγο και νερό.Για το σερβίρισμα της προτιμήστε ένα ψιλόλιγνο ποτήρι, σε σχήμα τουλίπα.Το στενό του στόμιο θα διατηρήσει το άρωμα και τις φυσαλίδες της σαμπάνιας περισσότερο χρόνο. Η ποικιλία Chardonnay δίνει λεπτή και απαλή γεύση στη σαμπάνια.