Αρχική >
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/Rectangle.png)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2022/04/bulldog_gin_manufacturer_the_distiller-Αντιγραφή-150x150.jpg)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2022/04/bulldog_gin_manufacturer_the_distiller-Αντιγραφή-150x150.jpg)
![](https://www.thedistiller.gr/wp-content/uploads/2022/04/bulldog_gin_manufacturer_the_distiller-Αντιγραφή-150x150.jpg)
Bulldog
Το Bulldog Gin είναι ένα premium gin που κατασκευάζεται στην Αγγλία. Η ιστορία του ξεκινά το 2007, όταν ο Anshuman Vohra, ένας Ινδός επιχειρηματίας, ιδρύει την εταιρεία και κυκλοφορεί το Bulldog Gin στην αγορά. Το Bulldog Gin διακρίνεται από το ξεχωριστό του μπουκάλι, το οποίο διαθέτει το σήμα του επίσημου ζώου του “bulldog” στο κέντρο της ετικέτας. Είναι ένα μοναδικό και σύγχρονο gin που χρησιμοποιεί 12 διαφορετικά βότανα και φρούτα από διάφορα μέρη του κόσμου, όπως λεβάντα από την Προβηγκία, λεμόνια από τη Σικελία και λωτό από την Κίνα. Το Bulldog Gin έχει κερδίσει διακρίσεις σε διάφορα διεθνή διαγωνισμούς και έχει γίνει δημοφιλές επιλογή για cocktails και απολαυστικές συνταγές gin.
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
![](/wp-content/themes/dsgr-child/assets/images/brands_bottle.png)
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ
Ανακάλυψε τα καλύτερα προϊόντα που προσφέρουμε
- -5%Προσφορά!
Μηχανή καφέ Ascaso T ONE 3 group Black & Wood
Αυτόματη ηλεκτρονική δοσομετρική μηχανή καφέ.Ανοξείδωτος χάλυβας & μαύρο σώμα με πλαϊνα και μπροστινά πάνελ, εύκολα στην αποσυναρμολόγηση.Τρία (3) γρουπ μηχανή καφέ, με τεχνολογία multi boiler και με δυνατότητα απομόνωσης κάθε γκρουπ.PID Controller, δυνατότητα ρύθμισης και ελέγχου θερμοκρασίας σε κάθε γκρουπ και στο κεντρικό boiler, με ρύθμιση +- 0.1 βαθμό κελσίου.Ψηφιακό χρονόμετρο εκχύλισης κάθε γκρουπ.Ψηφιακές ενδείξεις θερμοκρασίας.Μεγάλη γκάμα σε επιλογές λειτουργίας και ρυθμίσεις, Απόλυτος έλεγχος.Επιπλέον εξωτερική θερμομόνωση σε boiler καφέ και κεντρικό.Επαγγελματικά θερμοδυναμικά γκρουπ.Δυνατότητα ρύθμισης και ελέγχου θερμοκρασίας ανά βαθμό κελσίου ανά γκρουπ.Δυνατότητα ρύθμισης προ ψεκασμένου νερού εκχύλισης (προέκχυση - pre infusion) μέχρι 4 δευτερόλεπτα με λειτουργία on/off στις ηλεκτροβαλβίδες.Ανεξάρτητο boiler για ατμό και ζεστό νερό από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 316, κολλημένο εσωτερικά και εξωτερικά με κόλληση πλάσμα - plasma.Θερμική εξισορρόπηση θερμοκρασίας +- 0.5 βαθμό κελσίου, με εξοικονόμηση ενέργειας έως και 50%.Υψηλής απόδοσης αντλία νερού 200 λίτρων παροχή.Βαλβίδες, αντλία, σύνδεσμοι και αντιστάσεις στο εσωτερικό της μηχανής καφέ, αποτελούνται από ανοξείδωτο ατσάλι.Διατήρηση πίεσης ακόμη και μετά από μακρά και ταυτόχρονη χρήση των γκρουπ.Δυνατό σύστημα παροχής ατμού (10 χιλιοστά διάμετρος σωλήνα).Υψηλής ποιότητας φίλτρα-σίτες γκρουπ από ανοξείδωτο ατσάλι 304.Ηλεκτρονικό δοσομετρικό πληκτρολόγιο με φωτισμό.13 λίτρα boiler από ανοξείδωτο χάλυβα 316L με βάνα αποστράγγισης.Δύο (2) ακροφύσια ατμού διαμέτρου 10 χιλιοστών με θερμομόνωση.Φωτισμός LED στον χώρο παραγωγής καφέ.Ρυθμιζόμενα πόδια, για την καλύτερη δυνατή εφαρμογή σε επιφάνειες. Monkey 47 Dry Gin 500ml
Gin από το Μέλανα Δρυμό στην Γερμανία, το Monkey 47 περιέχει ένα μοναδικό συστατικό. Βατόμουρα!Το 47 προέρχεται από τον αριθμό των βοτάνων που μπαίνουν σε αυτό το μοναδικό τζιν και το γεγονός ότι είναι εμφιαλωμένο σε 47% αλκοόλ.Άρωμα: Αρώματα δάσους, φρέσκα λαχανικά, φρεσκοκομμένο χορτάρι σημειώσεις εσπεριδοειδών και βοτάνων, όπως ένα πευκοδάσος μετά τη βροχή.Γεύση: Ισχυρό τζιν με άφθονα καρυκεύματα, φρούτα και βότανα.Επίγευση: Ξηρό.Γενικά, ένα μοναδικό premium τζιν, που ταιριάζει απόλυτα σε κοκτέιλ με ένα εξίσου ισχυρό βερμούτ, για το απόλυτο Negroni
ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ
- -7%Προσφορά!
Bulldog Gin 700ml
Το Bulldog London Dry Gin είναι ένα τζιν που έχει την υψηλότερη βαθμολογία που έλαβε ποτέ ένα τζιν από το περιοδικό Wine Enthusiast Magazine.Το Bulldog Gin είναι τέσσερις φορές αποσταγμένο σε κάδους χαλκού και περιέχει δώδεκα συστατικά μερικά από τα οποία είναι παπαρούνα, μάτι δράκου, εσπεριδοειδή, φύλλα λωτού, αμύγδαλο και λεβάντα.Είναι ένα από τα πιο αναπτυσσόμενα gin στην κατηγορία των premium gin.